2013 yılı içerisinde kurulan Fakültemiz bünyesinde iki bölüm bulunmaktadır: Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ile Uluslararası İlişkiler.

İlk öğretim elemanlarını 2013 içinde alan Fakültemiz’de görev yapmakta olan bir yardımcı doçent, iki araştırma görevlisi bulunmaktadır. Fakültemiz kadrosunda ayrıca, Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) kapsamında bir araştırma görevlisi bulunmaktadır.

Fakültemiz, lisans düzeyinde eğitime başlamak için kuruluş çalışmalarını devam ettirmektedir. Fakültemiz bölümlerine yerleşmek isteyen öğrencilerin ÖSYM tarafından düzenlenen YGS ve LYS sınavlarına girmeleri gerekmektedir. Fakültemiz bölümlerine öğrenci yerleştirmesi TM-2 puan türünde yapılacaktır. (Sınavlar ve puan hesaplamalarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için www.osym.gov.tr adresini ziyaret ediniz).

Fakültemiz bölümlerinden birine yerleşen öğrencilerin bir yıl İngilizce Dili Hazırlık sınıfına devam etmeleri gerekmektedir. Ancak, eğitim yılı başında Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından hazırlanacak ve gerçekleştirilecek İngilizce dil sınavında başarılı olan öğrenciler, doğrudan yerleştikleri bölümde lisans eğitimlerine başlayabileceklerdir.